Rolki i łyżworolki dla dzieci i dorosłych

Łyżworolki dla dzieci i dorosłych stanowią najlepsze rozwiązanie do posiadania butów do jazdy na rolkach i łyżwach z możliwością ograniczenia ich miejsca przechowywania. Dzięki odpinanej rolce z wytrzymałymi kółkami obuwie natychmiast przeistacza się w łyżwy z aluminiową płozę. Możliwość regulacji buta łyżworolki daje poczucie dopasowania rozmiaru, który przekłada się na komfort i bezpieczeństwo. Stopa jest dobrze ustabilizowana – zarówno do potrzeb zimowej jazdy na łyżwach, jak i do jazdy na rolkach w cieplejszych miesiącach.

Łyżworolki dla dzieci doceniają zwłaszcza rodzice maluchów w czasie intensywnego rozwoju – wymiana akcesoriów sportowych będzie zdecydowanie mniej kosztowna w sytuacji wymiany tylko łyżworolek. Łyżworolki dla młodszych dzieci to także dobry pomysł na sprawdzenie, czy dziecko odnajduje się w uprawianiu sportów zimowych.

Bezpieczeństwo w czasie jazdy na łyżworolkach

Niezależnie od tego, czy jazda na łyżworolkach odbywa się w sposób amatorski, czy profesjonalny, jak długi jest staż w tej dyscyplinie sportowej, należy pamiętać o bezpiecznej i odpowiedzialnej jeździe. Podczas jazdy na rolkach konieczne jest zabezpieczenie głowy kaskiem, a łokci i kolan – ochraniaczami. Do jazdy na łyżwach warto zabezpieczyć nadgarstki, zakładając sportowe rękawiczki, które zamortyzują upadek. Ekstremalną jazdę na łyżworolkach należy uprawiać wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach.