Hulajnogi wyczynowe, elektryczne i dla dzieci cieszą się niesłabnącą popularnością – pozwalają w szybki sposób pokonać drogę, omijając korki. Tym środkiem transportu można poruszać się niemal przez cały rok (wyjątek stanowią śnieżne zimy), stanowią doskonałą alternatywę dla roweru i nie wiążą się z wysiłkiem fizycznym, co cenią sobie szczególnie osoby dojeżdżające w ten sposób do pracy i na spotkania. Niewątpliwym plusem jest możliwość złożenia hulajnogi, przez co zajmuje bardzo mało miejsca. Zasadniczo wyróżnia się hulajnogi miejskie (coraz częściej elektryczne) i hulajnogi wyczynowe.

Hulajnogi wyczynowe mają mniejsze kółka i przeznaczone są do wykonywania spektakularnych trików i obrotów w skateparku. Przygodę z nimi mogą rozpocząć osoby, które opanowały płynną jazdę na klasycznej hulajnodze. Sklep SportMedia przygotował duży wybór hulajnóg wyczynowych profesjonalnych producentów, które dostosowane są do potrzeb, możliwości i wzrostu dzieci oraz dorosłych. Konstrukcja hulajnóg wyczynowych wyróżnia się wytrzymałością konstrukcji, stabilnością podestu oraz zwrotnością. Ten rodzaj hulajnogi jest cięższy oraz posiada wzmocnione kółka i pegi, oraz kierownicę, pozwalające na wykonywanie imponujących skoków i obrotów na rampach. Często hulajnoga wyczynowa nie ma możliwości regulacji wysokości kierownicy – dobiera się ją do wzrostu użytkownika. Warto dokupić do niej dopasowany kolorystycznie kask i ochraniacze, które zachęcą (w szczególności dzieci) do zakładania ich na czas zabaw i treningów. Mimo wzmocnionej konstrukcji hulajnogi wyczynowej warto pamiętać o unikaniu jeżdżenia po piasku, który może uszkadzać łożyska i utrudniać wykonywanie trików.

Hulajnoga dla dzieci – jak wybrać?

Hulajnogi dla dzieci najmłodszych wyposażone są w dodatkowe – trzecie – kółko, które daje maluchom poczucie stabilnej jazdy. Takie sprzęty mają ograniczoną możliwość rozpędzania się, a ich kierownica posiada wielostopniową regulację wysokości, co pozwala dopasować hulajnogę do wzrostu dziecka. Trójkołowe hulajnogi dla dzieci wyróżniają się także szerokim podestem. Często modele hulajnóg dla najmłodszych posiadają oświetlenie LED w kołach, frędzelki i wstążki w uchwycie rączki lub są ozdobione motywami z bajek, co zachęca dzieci do regularnej jazdy. Takie rozwiązanie spowoduje u dzieci chęć do przemieszczania się bez spacerówki – dając dziecku poczucie samodzielnego decydowania o poruszaniu się, bez konieczności wsiadania do wózka.

Hulajnoga dla dzieci może być wykorzystywana jako alternatywa dla rowerków biegowych. Rozwija u najmłodszych koordynację ruchową i często przeradza się w pasję do uprawiania sportu – coraz częściej starsze dzieci „przesiadają się” z klasycznej hulajnogi na wyczynową. Dzieci, które samodzielnie przemieszczają się do szkoły czy na zajęcia pozalekcyjne, chętnie korzystają z hulajnóg – prosty system składania pozwala na przechowywanie ich w szkolnej szatni lub szafce.