Hulajnogi wyczynowe, elektryczne i dla dzieci cieszą się niesłabnącą popularnością – pozwalają w szybki sposób pokonać drogę, omijając korki. Tym środkiem transportu można poruszać się niemal przez cały rok (wyjątek stanowią śnieżne zimy), stanowią doskonałą alternatywę dla roweru i nie wiążą się z wysiłkiem fizycznym, co cenią sobie szczególnie osoby dojeżdżające w ten sposób do pracy i na spotkania. Niewątpliwym plusem jest możliwość złożenia hulajnogi, przez co zajmuje bardzo mało miejsca. Zasadniczo wyróżnia się hulajnogi miejskie (coraz częściej elektryczne) i hulajnogi wyczynowe.

Hulajnogi wyczynowe przeznaczone są do wykonywania spektakularnych trików i obrotów w skateparku. Przygodę z nimi mogą rozpocząć osoby, które opanowały płynną jazdę na klasycznej hulajnodze. Sklep SportMedia przygotował duży wybór hulajnóg wyczynowych profesjonalnych producentów.

Hulajnoga dla dzieci – jak wybrać?

Hulajnogi dla dzieci wyposażone są w dodatkowe – trzecie – kółko, które daje maluchom poczucie stabilnej jazdy. Takie sprzęty mają ograniczoną możliwość rozpędzania się, a ich kierownica posiada wielostopniową regulację wysokości, co pozwala dopasować hulajnogę do wzrostu dziecka. Hulajnogi dla dzieci wyróżniają się także szerokim podestem. Często modele hulajnóg dla najmłodszych posiadają oświetlenie LED w kołach, co zachęca dzieci do regularnej jazdy.