Kaski ochronne na hulajnogi i deskorolki

Kaski rowerowe pełnią rolę funkcjonalną oraz estetyczną. Podstawową funkcją kasku dla rowerzysty jest zabezpieczenie głowy użytkownika przed niebezpiecznymi urazami spowodowanymi wypadkami podczas jazdy rowerem. Kask rowerowy jest ważnym elementem stroju rowerzysty, dlatego powinien się dobrze prezentować. Design współczesnych kasków rowerowych jest zróżnicowany. Kaski dla dorosłych rowerzystów różnią się budową, kolorystyką i wzornictwem od kasków rowerowych dziecięcych. Kaski na rower dla osób dorosłych mają zazwyczaj nowoczesne kształty i stonowane wzornictwo oraz kolorystykę, natomiast kaski na rower dla dzieci są bardziej zabudowane i odznaczają się brakiem ostrych krawędzi oraz zaokrąglonymi kształtami. Charakterystyczna jest również duża swoboda w zakresie kolorystyki i wzornictwa kasków dziecięcych oraz częste występowanie na kaskach motywów z filmów i bajek dla dzieci.

 

Dlaczego warto nosić kask rowerowy?

Kask rowerowy stanowi niezbędną ochronę głowy rowerzysty, dlatego powinien być starannie dopasowany, aby osłaniał maksymalną jej powierzchnię przed ewentualnymi urazami. Zadaniem skorupy kasku na rower jest przejęcie energii uderzenia i zapobieganie uszkodzeniom w obrębie głowy oraz amortyzowanie wstrząsów. Wykładzina wewnątrz kasku ma za zadanie eliminować tarcie między skórą głowy rowerzysty, a wewnętrzną powierzchnią kasku podczas użytkowania oraz wypadku. Konstrukcja współczesnych kasków rowerowych zapewnia użytkownikowi odpowiednią wentylację i wysoki komfort podczas jazdy rowerem.

 

Kaski rowerowe w naszym sklepie internetowym

Dostępne w naszym sklepie internetowym kaski rowerowe przeznaczone są dla dzieci i osób dorosłych. W naszej ofercie znajdziesz kaski na rower o solidnej i bezpiecznej budowie, odpowiadające najnowszym modowym trendom w zakresie kształtu, kolorystyki i wzornictwa. Kaski rowerowe występują w naszym asortymencie w wielu rozmiarach i zachęcają korzystną ceną. W naszym sklepie internetowym znajdziesz również inne przydatne akcesoria na rower. Jeśli zastanawiasz się, który model kasku będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z naszym sklepem internetowym – nasi doradcy podpowiedzą Ci jakimi kryteriami powinieneś kierować się przy wyborze kasku rowerowego.