Piłki do piłki nożnej

Piłki do piłki nożnej różnią się wielkością, wagą i ciśnieniem powietrza wewnątrz. W zależności od rodzaju zawierają różne ilości pianki wpływające na jej wytrzymałość, pracę z piłką i przez to mogą mieć różne odchylenia krągłości (okrągłości). Dobra piłka jest trwała i ciekawa wizualnie. Sposób wykończenia piłki nie wpływa na jej parametr. W naszej ofercie znajduje się duży wybór piłek do gry w piłkę nożną, które można dopasować do własnych preferencji. Wśród najpopularniejszych marek piłek nożnych znajduje się Adidas, Nike, Puma, Umbro i Select. W naszym sklepie dostępne są piłki do piłki nożnej w wielu wariantach cenowych. Najtańsze modele wykonane są z PCV. Chropowata powierzchnia piłki do piłki nożnej odpowiada za jej przyczepność do buta – niezależnie od panujących warunków atmosferycznych podczas gry.

Poza piłkami do piłki nożnej posiadamy szeroki wybór akcesoriów futbolowych: igły do pompowania piłek, pompki do piłek oraz ciśnieniomierze i manometry do piłek.

Jaki rozmiar piłki do piłki nożnej wybrać?

Rozmiar piłki powinien być dobierany w zależności od rodzaju boiska (murawa, asfalt, hala sportowa) oraz wieku piłkarzy. Dziecięce piłki nożne mają rozmiar 3-3,5. Juniorzy grają piłką w rozmiarze 4. Jednak najpopularniejszym rozmiarem piłki jest 5, zwana także seniorską – są to największe i najcięższe piłki o doskonałej kontroli.