Piłki do piłki nożnej

Piłki do piłki nożnej różnią się wielkością, wagą i ciśnieniem powietrza wewnątrz. W zależności od rodzaju zawierają różne ilości pianki wpływające na jej wytrzymałość, pracę z piłką i przez to mogą mieć różne odchylenia krągłości (okrągłości). Dobra piłka jest trwała i ciekawa wizualnie. Sposób wykończenia piłki nie wpływa na jej parametr. W naszej ofercie znajduje się duży wybór piłek do gry w piłkę nożną, które można dopasować do własnych preferencji. Dostępne są w wielu wariantach cenowych. Wśród najpopularniejszych marek piłek nożnych znajduje się Adidas, Nike, Puma, Umbro i Select. Najtańsze modele wykonane są z PCV. Chropowata powierzchnia piłki do piłki nożnej odpowiada za jej przyczepność do buta – niezależnie od panujących warunków atmosferycznych podczas gry.

Poza piłkami do piłki nożnej posiadamy szeroki wybór akcesoriów futbolowych: igły do pompowania piłek, pompki do piłek oraz ciśnieniomierze i manometry do piłek.

Jaki rozmiar piłki do piłki nożnej wybrać?

Rozmiar piłki powinien być dobierany w zależności od rodzaju boiska (murawa, asfalt, hala sportowa) oraz wieku piłkarzy. Dziecięce piłki do piłki nożnej mają rozmiar 3-3,5, charakteryzują się najniższą wagą i służą do zapoznania maluchów z grą w piłkę. Juniorzy grają piłką w rozmiarze 4. Jednak najpopularniejszym rozmiarem piłki jest 5, zwana także seniorską – są to największe i najcięższe piłki o doskonałej kontroli. Piłki do piłki nożnej w rozmiarze 5 dostępne są w dwóch modelach: jako piłki meczowe (profesjonalne) i treningowe.

Jak wybrać piłkę do piłki nożnej?

Poza wielkością piłki warto zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Najpopularniejsze piłki do piłki nożnej to klasyczne futbolówki, które pozwalają się doskonale prowadzić po boisku wykończonym trawą naturalną. Takie piłki powinny być szyte ręcznie i klejone termicznie, przez co łączenia są trwalsze. Piłki do gry na sztucznej murawie są wykonane z materiałów odpornych na zarysowania, z kolei piłki halowe wyróżniają się szybki opadaniem. Stosowane jest także rozróżnienie na piłki meczowe i treningowe.